چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین خبرها

فرهنگ و جامعه

گل به خودی یاران رئیسی ؛ عامل شکست جبهه اصولگرایی در انتخابات

عموما در کشورهایی که امکان انتخاب مجدد رئیس دولت در قانون پیش­بینی شده کمتر رئیس جمهور یک دوره­ای دیده می­شود. چرا که انتخاب بر پایه رای عمومی تابعی مستقیم از محبوبیت و شهرت نامزد است که با امکانات در اختیار دولت، خصوصا اگر این انتخاب در کشوری جهان سوم که شفافیت و نظارت بر بکارگیری شخصی یا حزبی امکانات دولتی ... بیشتر بخوانید »

پوروزیری در مراسم اعلام تاسیس موزه تاریخ تمدن جهان اسلام : موزه قلب تپنده توسعه شهری است

رضا پوروزیری، رایزن جهانی برنامه اسکان بشر ملل متحد(UN Habitat)، طی مراسم دومین نشست هیات امنای موزه تاریخ تمدن جهان اسلام گفت: توسعه شهری امری بسیار پیچیده است و مساله ای نیست که به راحتی و ساده انگارانه بتوان به آن نگاه کرد و انتظارشکوفایی داشت. وی تاکید کرد: با اینکه روش های توسعه شهری دردنیا به روز شده، روشی ... بیشتر بخوانید »

کودکان کار و کودکان یتیم بورسیه تحصیلی می گیرند

مدیرعامل موسسه فرهنگی دارالاکرام الفبای فردا از حمایت تحصیلی از کودکان یتیم خبر داد و گفت: جشنواره «الفبای فردا» ۲۶ آذر برگزار می‌شود. محمدحسین متقی مدیرعامل موسسه فرهنگی دارالاکرام الفبای فردا در نشست خبری که امروز در محل این موسسه برگزار شد، اظهار داشت: این موسسه از سال ۱۳۸۰ در زمینه حمایت از تحصیل دانش‌آموزان بدون سرپرست فعالیت می‌کند. بیشتر بخوانید »

گزارش یک نگرانی جشنواره ای در تقدیس آب

  نفیسه آذرخش_ جشنواره «گزارش یک نگرانی» با دبیری سیدجواد رضویان و ریاست افتخاری جمشید مشایخی و همچنین محمدحسین لطیفی برگزار شد،که در آن جمشید مشایخی پیشکسوت سینما و تئاتر از لطیفی خواست سریالی در ارتباط با بحران آب بسازد. بیشتر بخوانید »

۴۲۷کودک به همراه مادران خود در زندان بسر می برند

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از زندانیان افزود: درخواست های زیادی برای دایر کردن مهدهای کودک در زندان زنان از استان های مختلف دریافت کرده ایم که با توجه به محدودیت های موجود انتظار است موسسات مردم نهاد و خیران برای انجام این مهم پا به میدان گذارند. بیشتر بخوانید »